TERENSKA NASTAVA

Kako je ove školske godine za školski projekt odabrana tema  „Volontiranje“, dana 10. 3. 2017. godine učenici OŠ Divšići posjetili su Humanitarnu udrugu “Naš San Njihov Osmijeh” čiji je predsjednik Igor Loparić. Gospodin Igor  proveo je učenike kroz udrugu i upoznao ih s radom udruge.

Humanitarna udruga “Naš San Njihov Osmijeh” osnovana je dana 26.03.2010. godine u cilju promicanja humanosti, dobrote i ljubavi prema čovjeku, buđenja pozitivnih vrijednosti i povezanosti među ljudima, usvajanja vrijednosti i navike pomaganja koje se temelji na volonterskom djelovanju i pružanju nesebične pomoći onima kojima je pomoć potrebna.

U tu svrhu Udruga surađuje sa sličnim organizacijama, udruženjima i građanima iz zemlje i inozemstva te može vršiti druge aktivnosti u svrhu ostvarenja ciljeva udruge.

Učenici su zajedno sa svojim učiteljicama posjetili Kino Valli i u sklopu FUŠ – Film u školi pogledali film „Braća vjetra““.

„Braća vjetra“ je prekrasan film o samotkrivenju,  nadi i zbližavanju dječaka i orla koji oboje nastoje preživjeti i nositi se sa svojom okolinom. Kroz priču o prijateljskom susretu dvaju različitih svjetova, film nudi komentar o odnosu ljudi i životinja te naglašava poštovanje prema prirodi i slobodi životinja.

Posjetili su izložbu „Vile i vilenjaci “ u galeriji Luka.

Dom Vila Maria u suradnji s HDLU Istre predstavlja izložbu radova pod nazivom ''Vile i vilenjaci'' nastalih u projektu: "DJECA SLIKOM DO VILE MARIJE".

Sudjelovale su škole s područja Grada Pule: OŠ Giuseppina Martinuzzi, OŠ Monte Zaro, OŠ Centar, OŠ Kaštanjer, OŠ Šijana, OŠ Stoja, OŠ Tone Peruško, OŠ Veli Vrh, OŠ Veruda, OŠ Vidikovac, Škola primijenjenih umjetnosti i dizajna, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu, Talijanska srednja škola Dante Alighieri, Gimnazija, Medicinska škola, Ekonomska škola, Privatna gimnazija Juraj Dobrila s pravom javnosti i Škola za odgoj i obrazovanje, te škole izvan Grada Pule: OŠ Divšići, OŠ Marčana i OŠ Vladimir Nazor iz Krnice.

objavio: Marina Blarežina   datum: 15. 3. 2017.