Terenska nastava u Puli 25. 09. 2015.

Prije no što se nastava počela zahuktavati, učenici od 1. do 8. razreda OŠ Divšići bili su na terenskoj nastavi u Puli. Za učenike je organizirano razgledanje grada Pule poznatim panoramskim autobusom  i izvrsna prilika za zanimljiv i ugodan obilazak kulturno-povijesnih spomenika, turističkih atrakcija i ljepota grada Pule.

Vozilo je opremljeno i posebnim audio sustavom na 12 svjetskih jezika koji putnike upoznaje s gradskim znamenitostima uz koje prolaze tijekom vožnje. (hrvatski, talijanski, njemački, slovenski, engleski, ruski, francuski, poljski, češki, mađarski, japanski, španjolski). Vožnja je trajala 50 minuta i omogućila učenicima drugačiji pogled na grad Pulu.

Uslijedilo je i razgledavanje izložbe "Lav i orao" u muzejsko-galerijskom prostoru Sveta Srca. Izložbom ISTRA, LAV I ORAO (TEMPORIS SIGNA Arheološka svjedočanstva istarskog novovjekovlja) prvi se put prikazuju raznovrsni arheološki materijalni tragovi rađeni u kamenu, keramici, staklu, drvu, kosti, metalu i na žbuci (zidne slike). Namjera je izložbom i katalogom predstaviti i zaokružiti jednu povijesnu cjelinu, vremenski raspon od 14. do kraja 18. stoljeća. To je vrijeme kada je najveći dio Istarskog poluotoka bio pod vlašću Mletačke Republike. Manji dio poluotoka pripadao je Kući Austriji.

Učenici su sa zanimanjem razgledali izložbu, a potom su sudjelovali u radionici u kojoj su preslikavali ornament s jedne forografije.

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 3. 11. 2015.

« Ožujak 2024 »