Posjet izložbi Goethe-Instituta Märchenwelten u Školi za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula

Učenici viših razreda posjetili su izložbu zbirke bajki braće Grimm u Školi za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu u Puli. Izložba poznata pod nazivom "Märchenwelten" u organizaciji Goethe-Instituta namijenjena je djeci i mladima.Ova svjetski poznata zbirka bajki nalazi se na svjetskoj turneji i već su ju mogli razgledati diljem svijeta.

Izložba, na sedam postaja, vodi posjetitelje kroz najvažnije motive njemačkih bajki. Izložba je postavljena u skladu s modernim didaktičkim principima i sadrži brojne elemente za slušanje, gledanje i samostalno istraživanje.Tako su učenici uz pomoć sličica  trebali sastaviti redoslijed događaja u pojedinim bajkama, tražeći tajni predmet u kutiji prepoznati o kojoj se bajci radi, na računalu spajati pojmove i svladavati prepreke i još mnoge druge zanimljivosti.

Kroz svijet Grimovih bajki vodile su ih učiteljice njemačkog jezika koje rade u Školi za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu -Marina Bojanić i Vesna Pavletić. Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u radu i sa ove izložbe otišli puni dojmova i bogatiji za još jedno školsko iskustvo.

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 11. 4. 2013.

« Ožujak 2024 »